מהו טורניר פוקר

פוקר, בגרסאותיו השונות, הינו אחד ממשחקי הקלפים הותיקים בעולם ונהוג לערב בו הימורים על כסף כדאי שיהפוך למעניין ואמיתי יותר, טורניר פוקר הוא אחת מצורות המשחק המעניינות ביותר ונוהגים לערוך טורנירים עוד מתחילת שנות ה – 70.

להבדיל ממשחק פוקר בו בכל יד (משחק) יכולים השחקנים להמר בכספם ולקום מתי שמתחשק עם הרווחים או ההפסדים (למרות שלא נהוג לפרוש מיד לאחר שהרווחתם, לפחות לא בין חברים), בטורניר פוקר מתחילים כולם עם סכום זהה וכאשר נגמר הכסף (הצ'יפים) השחקן למעשה מודח מהטורניר. בסוף הטורניר יש דירוג זוכים לפי סדר ההדחה וחלוקת פרסים בהתאם, כך שהפרסים הראשונים הינם גבוהים מאוד ביחס לסכום הכניסה לטורניר.

השיטה
השיטה בה מתנהל הטורניר היא די פשוטה, משחקים כרגיל לפי חוקי הטקסס הולדם כאשר מי שמפסיד את כל הצ'יפים מודח, על מנת שלא ישבו שחקנים עם מעט צ'יפים כאשר הם משחקים רק על הבליינדים ולמעשה "שורדים" בטורניר מבלי לעשות יותר מדי מוקצה זמן מראש בו הבליינדים עולים וכך שחקן שלא צובר צ'יפים סולל את דרכו החוצה, אז למרות שבפוקר צריך סבלנות חייבים גם לשחק.

שולחן הגמר
מספר המשתתפים בטורניר יכול להיות החל מכמה משתתפים ועד אלפים ואף עשרות אלפים של משתתפים.
כאשר השולחנות מתחילים להתרוקן עקב המודחים מצמצמים את השולחנות עד שמגיעים לשולחן אחד, זהו שולחן הגמר.
ברגע בו נשארים רק שניים נהוג באליפות הפוקר להביא את הכסף של הפרסים במזומן ולהניחו על השולחן, באליפות הפוקר WSOP העולמית מדובר בהרבה מאוד כסף, מיליונים.

הכסף על השולחן, WSOP – אליפות הפוקר העולמית

טורנירי פוקר קטנים
אז עד שנחליט להשקיע כ – $10,000 בהשתתפות באליפות העולם בפוקר אנחנו כן יכולים להשתתף בטורנירים קטנים, החל מטורנירים של כמה משתתפים הנערכים מדי יום ואף כמה פעמים ביום ועד טורנירים שעלות השתתפות בהם הינה כמה מאות דולרים ועורכים כיומיים. טורנירים כאלה מוצעים לנו, הישראלים, במדינות מזרח אירופה וקפריסין כאשר הם כוללים חבילה עם טיסה, מלון ודמי השתתפות.

בקטגורית טורנירי פוקר באתרנו תוכלו למצוא מידע אודות אליפות הפוקר למי מאיתנו שנהנה לעקוב אחר המקצוענים ומידע רב אודות טורנירים בהם אפשר לקחת חלק.

בהצלחה !!!

RelatedPost

ספרו לנו מה אתם חושבים

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *